Періорбітальний aging та прості рішення для пацієнтів: як створити ефективний протокол у рамках бюджету?
Варіативність методик, препаратів на ринку естетичної медицини, дозволяє отримати дійсно вражаючи результати та відстрочити необхідність пластичної хірургії. Але, при будуванні протокольних рішень естетичних недоліків, лікар-косметолог стикається з рядом перешкод, які значно звужують можливості для отримання результату:
- індивідуальні анатомічні особливості;
- наявність протипоказань за станом здоров’я;
- обмеженість бюджету, який може витратити пацієнт.
Ми розуміємо, що косметологія з одного боку не є першочерговою потребою у піраміді потреб пацієнта, але ж є бажання зберегти молодість, бажання бути красивими та відчувати себе впевнено. Тому, потрібно шукати варіанти. І вони дійсно є!
Першочергово на прийомі пацієнта, спеціаліст при огляді звертає увагу на стан шкіри, активність м’зів, розподілення об’ємів та виразність інволютивних змін. Одна з ділянок, що привертає увагу вже у молодому віці є зона навколо очей.
Серед скарг, які мають пацієнти до ділянки навколо очей, можна виділити основні:
- мімічні зморшки
- дряблість та тонка шкіра повік
- «темні кола» навколо очей
- схильність до набряків, грижі повік
- нависання повіки та втомлений вигляд
Пам’ятаємо про особливості будови даної зони – це стоншена шкіра з майже відсутнім шаром ПЖК, висока активність кругового м’яза ока, висока питома щільність тучних та інших клітин, що значно підвищують реактивність шкіри у зоні очей, гідрофільність компартментів - SOOF та ROOF, наявність ORL та ZKL зв’язок, які приймають участь у наступному формування борозен та заломів при процесах кісткової резорбції та деградації глибоких жирових пакетів.
Крім того, враховуємо небезпечність роботи у цій зоні – наявність анатомічних отворів та вирізок, через які проходять крупні судини та судинно-нервові пучки.
Найчастіше, алгоритм виглядає так: ботулінотерапія, мезотерапія, біоревіталізація комплексними препаратами або полінуклеотидами. Калькуляція даних процедур вказує на досить вагомі суми, враховуючи необхідність курсу процедур. Більше того, методики потрібно поєднувати для отримання повноцінного результату, адже монотерапія може бути слабоефективною.
Розглянемо альтерантивні варіанти корекції, препаратами цілеспрямованої дії.
Мімічна активність у цій зоні показово піддається корекції ботулотоксинами. Якщо розглянути детально процес формування зморшки, а саме:
- гіперактивність m.orbicularis oculi
- сповільнення процесів синтезу колагену та інших компонентів дермального каркасу – внаслідок чого, ми бачимо стоншення шкіри
- накопичення продуктів оксидативного стресу, реактивність зони – посилює вікові прояви, порушує місцевий метаболізм
Такому пацієнту, ми можемо запропонувати – мезотерапевтичну корекцію препаратами лінії Dermaheal.
Dermaheal SR – комбінований продукт, стимулююча частина якого представлена пептидним комплексом, який має цілеспрямовану дію на відновлення, нормалізацію синтезу різних клітин шкіри – кератиноцитів, проліферацію фібробластів, синтезу ними колагену, фібронектину та ГК; а також вітамінно-мінеральним комплексом, який прискорює ці процеси, сприяє нормалізації метаболізму та утилізації продуктів клітинного розпаду.
Для більш виразних зморшок, втрати тонусу та дряблості у періорбітальній зоні, можна запропонувати пацієнту мезококтейль Dermaheal HSR, що додатково містить гіалуронову кислоту, яка сприяє посиленню активності пептидів, протизапальній та зволожуючій дії, відновлює баланс ГК у шкірі. N.B! Пацієнтам із набряками, грижами, вводити препарат вище кісткового краю не рекомендовано.
Більш відокремлені задачі – робота з гіперпігментацією у цій зоні або з грижами -це також посильні задачі для мезогрупи Dermaheal. Препарати цією групи можуть бути відмінною підготовкою до більш інвазивних методів корекції – робота з борозною, об’ємами середньої третини обличчя, пластичної хірургії, а також можуть бути використані як монотерапія.
Dermaheal Dark Circle – пептидний мезококтейль з меланорегулюючою дією, має стимуляційний ефект на фібробласти та кератиноцити. Показаннями для даного препарату є – наявність «темних кіл», як генетично детермінованих так і набутих, внаслідок стоншення шкіри повік, наявність пігменту у поверхневих шарах шкіри, як результат впливу ендогенних та екзогенних чинників.
Dermaheal Eyebag – унікальний пептидний коктейль, який прицільно впливає на грижі повік, на ліполіз у адіпоцитах, а також містить блокатор ММР2, що дозволяє гальмувати процеси старіння. Два пептиди зі стимулюючою активність відновлюють процес неоколагенезу, що сприяє ущільненню шкіри повік та зменшенню глибини зморшок.
Як працювати із препаратами мезогрупи Dermaheal?
Використовуємо різні техніки: папульна, дермапен/мезорол, мікроін’єкції, а також обов’язкова болюсна техніка введення для препарату Dermaheal Eyebag.
Курс процедур: від 5 процедур з інтервалом 10-14 днів.
Мезококтейлі Dermaheal – це можливість інтенсивного впливу на естетичні запити пацієнта, бюджетний варіант для пацієнтів, що прагнуть отримати результат але мають обмеження, а також ідеальний варіант для комбінацій з іншими методиками для більш яскравих результатів.