Лідер ін’єкцій краси
03.05.2024

«Важкі» повіки – косметичний дефект чи хірургічне показання?

Періорбітальна зона досить складна за анатомічною будовою та вибаглива у догляді, схильна до ранніх провів інволютивних змін та до формування естетичних дефектів протягом життя. Серед частих запитів та скарг пацієнтів, лікар-косметолог стикається з:

  • синюшністю у медіальному куті ока або «темних колах» під очима;
  • стоншенням шкіри повік, формуванням зморшок та дерматохалязису;
  • набряками – динамічними, статичними;
  • грижами верхньої та нижньої повік;
  • утворенням заломів та борозн.

Найбільш складною проблемою є набряклість та грижові мішки, адже оптимальним варіантом вирішення є пластична хірургія. Чому так?

В основі формування гриж лежать 2 механізми: гіпертрофія інфраорбітального жиру та ослаблення зв’язкового апарату – орбітальні перегородки, капсулопальпебральна фасція, які попереджають протрузію та випинання жиру, а також ослаблення зв’язки Локвуда, що утримує підвішеним очне яблуко. При її ослабленні, очне яблуко створює додаткове навантаження та тиск на оточуючий жир та інші зв’язки і перегородки відповідно.

Наявність схильності до набряків потенціює розвиток дефекту, перерастягуючи тканини, що додатково сприяє формуванню дерматохалязису.

Клінічна картина може відрізнятись в залежності від етапу розвитку грижових мішків. Від пастозності у зоні очей до формування з чіткими контурами опуклості у проекції нижньої та/або верхньої повік. Крім того, з віком періорбітальна зона схильна до посилення вікових проявів – пререрозтягнення шкіри повік, формування борозд. З метою диференційного діагнозу для діагностики використовуємо:

- очний огляд з проведенням пальпаторного тесту на грижу;

- УЗД/КТ області з метою виключення новоутворень та запального інфільтрату.

Тест з візуалізацією чітких контурів грижі проводять за допомогою легкого натиску на очне яблуко вказівним пальцем. Створення тиску посилює виштовхування та протрузію інфраорбітльного жиру у зоні нижньої повіки. Для посилення контурації грижі на верхній повіці подібний натиск пальцем робимо ближче до латерального краю ока.

Набряклість vs грижа – тактика лікаря-косметолога

Підходи до корекції цих дефектів будуть одночасно схожі та відмінні. Головна відмінність у необхідності проведення блефаропластики при 3-4 стадії гриж. Загально прийнятими рекомендаціями є:

  1. Посилення дренажу та нормалізація лімфовіддтоку – масаж шийно-комірцевого відділу, мікротокова терапія з акцентуванням у періорбітальній області, внутрішній прийом судиннозміцнюючих та дренажних засобів
  2. Зменшення навантаження на зоровий апарат – оптимальний час роботи та відпочинку, очна гімнастика протягом дня
  3. Використання захисних окулярів, як у сонячну погоду з метою профілактики напруження на круговий м’яз ока так і під час роботи за комп’ютером – використання спеціальних окулярів
  4. Домашній догляд – щоденний активний, пептидний догляд з метою сповільнення вікових процесів на рівні шкіри повік
  5. Мезотерапевтична терапія препаратом Dermaheal Eyebag Solution:

- при грижах повік: болюсне введення на глибину 3-4 мм під прямим кутом препарату у об’ємі 0,1 мл на вкол. Зручним варіантом є попередній натиск на очне яблуко для додаткової контурації гриж.

- при набряклості мікроін’єкційне введення на 2 мм з метою профілактики інволютивних процесів, ослаблення зв’язкового апарату, стоншення шкіри повік.

Як працює препарат?

Мезококтейль від мішків під очима та гриж – це водний розчин активних пептидів.

  • Трипептид-41 (CG-Lipoxyn) – зменшує синтез ліпідів та об’єм жирової каплі у адіпоцитах, тим самим спряє зменшенню його розмірів;
  • CG-Cellsolin (Олігопептид-61) та CG-EPG (Олігопептид-73) – пептиди, які повноцінно та прицільно відновлюють дермальний каркас – стимулюють активність фібробластів, експресію колагену, фіброниктину та ГК. Додатково сповільнюють клітинний апаптоз;
  • CG-Formade (Нонапептид-18) – нівелює прояви оксидативного стресу, сповільнюючи розвиток вікових змін. Є блокатором активності MMP2.

Курс процедур для мезотерапії – від 5 до 7-8 процедур з інтервалом 10-14 днів.

Пам’ятка для пацієнта:

  1. Препарат може підпекати під час введення, відчуття зникають протягом 30-40 секунд
  2. Для отримання повноцінного результату необхідно пройти повноцінний курс, а також виконувати всі додаткові рекомендації з лімфодренажу, корегувати спосіб життя та виключити шкідливі звички
  3. Реабілітаційний період може тривати протягом декількох діб (максимально до 5-7 днів), що проявляється незначною набряклістю та пастозністю у зоні повік
  4. Використання домашнього догляду – посилює ефективність процедури. Dermaheal Eyebag Serum – містить однойменні пептиди, які глибоко проникають за рахунок транспортної доставки. Містить комплекс рослинних, дренуючих компонентів для потенціювання результату
  5. Не варто проводити інші ін’єкційні процедури під час корекції грижових мішків, особливо, якщо препарати містять гіалуронову кислоту, це може посилити набряклість.

ЦІКАВІ СТАТТІ

28.08.2024

Алопеція, яка не має вирішення? Сукупність ...

Трансплантація волосся – про що варто знати щоб зберегти результат?
22.08.2024

Серед широкого спектра різноманітних...

LIPS навігація для новачка: як обрати найкращий філер для губ?
13.08.2024

Адіпоцити – не просто жирові клітини, а одна з «мішеней» ...

Ін’єкційний ліполіз деформаційного типу старіння – потрібен чи ні?
08.08.2024

Немає загальноприйнятого, єдиного рішення ...

Корекція носослізної борозни: ЗА чи ПРОТИ?
17.07.2024

«Темні кола» під очима – проблема ...

«Темні кола» під очима: адаптовані протоколи для різних вікових груп пацієнтів
26.06.2024

Літня спека – головна причина відкритого ...

Тіло у фокусі ін’єкцій: об’єми, форми, естетичні недоліки шкіри
20.06.2024

Спека, висока температура та індекс UV мають вплив...

Hair Protection: як зберегти здорове волосся у сезон з високою сонячною активністю
14.06.2024

Імплантати ін’єкційні для м’яких тканин ...

Body Filling: естетична корекція недоліків тіла філерами гіалуронової кислоти
10.06.2024

Варіативність методик, препаратів на ринку естетичної медицини, ...

Періорбітальний aging та прості рішення для пацієнтів: як створити ефективний протокол у рамках бюджету?