Трансплантація волосся – про що варто знати щоб зберегти результат?
Алопеція, яка не має вирішення? Сукупність різноманітних факторів – від ендогенних чинників до негативного впливу експозому можуть бути причинами сталого випадіння волосся та майже без результативної терапії. Але, ще з 1950-х років, світу відомо про можливість трансплантації волосся.
Трансплантація або пересадка волосся – це різновид операції, під час якої переміщується волосся, яке вже є, у ділянку з обмеженим/відсутнім ростом. Міжнародне товариство хірургії відновлення волосся (International Society Of Hair Restoration Surgery) офіційно визнає два методи трансплантації - безшовний спосіб FUE (англ. Follicular Unit Extraction) і клаптевий FUT (англ. Follicular Unit Transplantation), він же STRIP (англ. strip - клапоть, смужка) метод .
Сама операція проводиться під місцевою анестезією. За один сеанс трансплантують приблизно від 1000 до 2000 волосяних фолікулів, але для великих ділянок дефіциту волосся може знадобитися до 4000 фолікулів за кожну процедуру.
Трансплантація волосся включає етапи та види:
Волосся на «донорській» ділянці шкіри голови коротко підстригають з метою полегшення обробки. Після проведення анестезії у зоні з активним ростом волосся, лікар «бере» невеликі ділянки шкіри голови з волоссям і трансплантує їх на потрібну ділянку з відсутнім ростом (зазвичай передню частину шкіри голови над чолом).
З метою збору донорської шкіри використовують круглу трубку (пробійник) або скальпель. Та залежно від розміру трубки одним ударом можна отримати від 2 до 15 волосків. Щілинний трасплантат може містити від 4 до 10 волосків, а набагато довший смужковий трансплантат має до 40 волосків.
Клаптова операція використовується, якщо пересадка волосся обширна (наприклад, вимагає великих тканинних клаптів замість маленьких трансплантатів). Для такого виду операції може знадобитись загальна анестезія та перебування у стаціонарі лікарні.
Клаптова операція передбачає імплантацію балоноподібного пристрою (так звані розширювачі тканини) під шкіру голови, де міститься волосся. Розширювачі тканини наповнюються дедалі більшою кількістю фізіологічного розчину протягом кількох тижнів, що стимулює ділення клітин.
Приблизно через два місяці на шкірі голови з’явилася достатня кількість шкіри для операції з пересадки. Лисину шкіри голови зрізають та видаляють. Ділянка шкіри з відрослим волоссям частково зрізається, переміщується на нове місце та зашивається. Оскільки клапоть ніколи повністю не відділяється від шкіри голови, він повинен зберігати хороше кровопостачання.
Операція по видаленню «зайвої» шкіри
Операція по зменшенню об’єму шкіри голови підходить для лікування лисин на задній і верхній частині шкіри голови, але не в передній частині шкіри голови. Під час операції проводиться місцева анестезія і лікар вирізає смужку лисої шкіри у формі U або Y. Шкіру голови розпушують, а розрізи зближують і зашивають.
Не дивлячись на високу вартість операції, її складність, наявність реабілітаційного періоду, важливим є підготовка та дотримання рекомендацій після, як загальних так і місцевих із догляду та процедур.
- Підготовка до операції
Повинна включати в себе повноцінний моніторинг стану здоров’я та вирішення супутніх захворювань організму. Обов’язковим є корегування раціонну харчування та прийом прописаних препаратів – вітамінів, БАДів, гормонів, судинної терапії. Серед місцевої терапії, можуть призначати використання Міноксидилу, спецалізованого трихологічного догляду, місцевих ін’єкційних процедур.
- Після операції, як правило до 2-3 місяців трансплантовану ділянку взагалі заборонено чіпати, терти, механічно та хімічно подразнювати, перебувати тривалий час під прямим сонячним випроміненням та відвідувати бані, сауни.
Сталий терапевтичний ефект варто очікувати через 6-9 місяців.
Серед рекомендованих трихологічних процедур важливе місце займає використання філеру для волосся DR. CYJ Hair Filler. Це препарат власної розробки СЕО пептидного концерну Caregen – Др. Йонг Джи Чанга, який багато років та досвіду вклав у цей філер, помістив в нього унікальну пептидну формулу, яка комплексно впливає на:
- фолікул волосся
- шкіру голови
- мікроциркуляторне русло
Основа препарату – слаборетикульована гіалуронова кислота у концентрації 0,7%, в її матрицю вбудований комплекс із 7 пептидів, кожен з яких має свою зону відповідальності. Це не тільки регуляція роботи фолікулів волосся, але й цілеспрямований вплив на buldge зону із стовбуровими клітинами, контроль пігментоувторення та профілактика сивини, ревіталізація шкіри голови під час якої нормалізується проліферація клітин та створюються оптимальні умови для росту волосся.
Одним з надважливих моментів також є відновлення мікроциркуляції шкіри голови, без якої погіршується живлення фолікулів волосся, стрижні стоншуються, стають ламкими та легко випадають.
DR.CYJ Hair Filler – це філер, який призначають курсом з 4 процедур з інтервалом 2 тижні перед трансплантацією волосся. У період стійкого результату від 6-9 місяців додатково може бути рекомендований профілактичний курс індивідуально.